Przygotowanie do makijażu

Przed usługą makijażu:

Bardzo proszę o punktualność przybycia na wizytę w umówionym miejscu – w przypadku spóźnienia dłuższego niż 15min zastrzegam sobie prawo do odmówienia wykonania usługi.

Proszę o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami, dotyczącymi przygotowania skóry przed makijażem. 

Przeciwwskazania do wykonania makijażu:

  • choroby oczu i powiek, m.in. jęczmień, zapalenie spojówek/rogówki itd.,
  • zaczerwienienie, opuchnięcie, podrażnienie, uszkodzenie powiek/oka,
  • opryszczka,
  • stany zapalne skóry twarzy,
  • alergie, uczulenie na kosmetyki,
  • oparzenia,
  • wszelkie choroby zakaźne,
  • gorączka.

 

Pielęgnacja skóry przed makijażem

Na końcowy wygląd makijażu i jego trwałość składa się kilka czynników, m.in. stan i dotychczasowa kondycja skóry. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry dostosowana do rodzaju cery (pomoc w określeniu rodzaju cery znajduje się na dole strony) sprawi, że będziecie czuć się zarówno w makijaż jak i bez niego pięknie. Skóra twarzy oraz ust powinna być regularnie oczyszczana ze zrogowaciałego naskórka oraz dostatecznie nawilżona. Im wcześniej zostaną zastosowane poniższe rady oraz im dłużej będą stosowane, tym efekt końcowy będzie lepszy.

Peeling

Pierwszym krokiem pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu jest złuszczanie martwego naskórka, które oczyści, wygładzi i pobudzi skórę. W tym celu należy stosować peelingi 1-2 razy w tygodniu. Mamy dwa rodzaje peelingów: peeling enzymatyczny oraz peeling drobno/gruboziarnisty. Peeling enzymatyczny sprawdza się praktycznie przy każdym rodzaju cery, ale szczególnie zalecany jest osobom o wrażliwej, naczyniowej cerze. Peeling drobno/gruboziarnisty można zastosować przy skórze grubej, tłustej i ziemistej. Warto również pamiętać o peelingu ust. (np. pomadki z peelingiem do ust lub domowy peeling cukrowy).

Na 2-3 dni przed makijażem należy wykonać odpowiedni peeling twarzy, szyi i dekoltu, pamiętając także o peelingu skóry brwi. Należy również wykonać odpowiedni  peeling ust.

Nawilżenie

Kolejnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia skóry. Ważne jest codzienne stosowanie kremów. Polecam serdecznie raz w tygodniu skorzystać z koreańskich maseczek w płachcie-zobaczycie różnicę. Uniwersalnym produktem przy każdym rodzaju cery jest nawilżający krem pod oczy i na powieki, który będzie pielęgnować delikatną skórę wokół oczu, zmniejszając powstawanie zmarszczek.

Do cery suchej stosujemy kremy nawilżające w ciągu dnia, a na noc kremy odżywcze, które mają za zadanie zniwelować uczucie ścignięcia i napięcia skóry.

Przy skórze tłustej na dzień można zastosować lekkie kremy nawilżająco-matujące, a na noc kremy odżywcze. Przy cerze mieszanej powinniśmy stosować obydwa rodzaje pielęgnacji,  zależności os sfery tłustej i suchej (wtedy najczęściej policzki są suche, a nos i czoło tłuste). W przypadku cer wrażliwych i naczyniowych należy stosować również kremy wzmacniające, które obkurcza nasze naczynia oraz kremy ochronne, które chronią naszą twarz przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. 

W dniu makijażu zalecam nałożyć krem nawilżający na twarz, szyję i dekolt oraz pomadkę odżywczą na usta.

Ważna informacja:

    1. Na usługę makijażu przychodzimy z wyregulowanymi brwiami. Nie reguluję brwi podczas malowania-nie mam na to fizycznie czasu. Przy zapisach na makijaż można zaznaczyć, że będzie Pani chciała wyregulować brwi-jest to dodatkowy koszt 20zł.
    2. Ewentualną henna brwi i rzęs proszę wykonać na kilka dni przed planowanym makijażem (najlepiej u sprawdzonej osoby), nie na dzień przed.
    3. Bardzo proszę o wykonanie fryzury przed makijażem.
  1.  

Pielęgnacja skóry po makijażu

Kosmetyki, których używam – zarówno do oczu jak i do twarzy i ust – zazwyczaj są wodoodporne, dlatego do późniejszego demakijażu polecam używać np. płynów micelarnych i płynów do kosmetyków wodoodpornych.

Przed snem, konieczne jest zmycie makijażu i usunięcie doklejonych rzęs. W ten sposób unikniemy narażania oczu i skóry na podrażnienia, wysuszenie i zatkanie porów skóry.

Zmywając makijaż, w pierwszej kolejności należy przyłożyć na zamknięte powieki waciki nasączone dwufazowym płynem do oczu, odczekać chwilę i powoli przesuwać wacik od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, że tusz poprawnie zmywa się ruchami pionowymi, od góry na dół. Czynności wykonujemy dopóki nie usuniemy całkowitego makijażu.

Następnie wykonujemy dokładny demakijaż skóry twarzy, szyi i dekoltu np. płynem micelarnym.  (Nie przemywaj twarzy wodą z mydłem. Mydło wysusza nam twarz). Do przywrócenia odpowiedniego pH skóry, należy zastosować tonik (nawilżający, bezalkoholowy).

Na sam koniec należy nałożyć ulubiony krem odżywczy na twarz, nawilżający krem pod oczy oraz odżywczą pomadkę na usta.

 

Rodzaje cery

Poniżej znajdują się informacje, dzięki którym będziesz mogła określić swój typ cery.

  1. Oczyść skórę twarzy np. płynem micelarnym, by usunąć zanieczyszczenia oraz makijaż.
  2. Opłucz twarz wodą i osusz ręcznikiem, by była całkowicie sucha. Nie nakładaj nic na skórę.
  3. Poczekaj 30 minut.
  4. Przejrzyj się w lustrze, zastanów się nad odczuciem na skórze.
  5. Jeśli występuje uczucie ściągnięcia, napięcia i swędzenia skóry to jest to skóra sucha.
  6. Jeśli na całej twarzy występuję świecenie i nadmiar sebum to jest to skóra tłusta.
  7. Jeśli na nosie, czole, brodzie występuje świecenie, a na policzkach skóra jest ściągnięta to jest to skóra mieszana.
  8. Jeśli na policzkach występują zaczerwienienia i naczynka prześwitują przez skórę to jest to dodatkowo skóra z objawami cery naczyniowej. (Najczęściej powstaje na podłożu skóry suchej.)
  9. Jeśli na skórze często występuje podrażnienie to jest to skóra z objawami cery wrażliwej.
  10. Skórę normalną posiadają najczęściej dzieci.

Mam nadzieję, że wszystkie nurtujące Cię pytania zostały omówione w powyższych zagadnieniach, jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszam Cię do kontaktu.